Vdes pasi thërret me thikë, arrestohet një person

Vdes pasi thërret me thikë, arrestohet një person

Një person ka vdekur në Gjilan, pasi është therur me thikë. Për këtë rast është arrestuar një i dyshuar për involvim në këtë vrasje.

Ngjarja ka ndodhur të enjten rreth orës 13:15.

Lajmin për Gazetën Online Insajderi e konfirmoi zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Gjilanit Ismet Hashani.

“Njësitet relevante të Policisë së Kosovës kanë dalë me urgjencë në vendin e ngjarjes. Në vendin e ngjarjes ka dalë edhe mjeku kujdestar ku vetëm ka mundur ta konstatojë vdekjen e viktimës i moshës madhore”, tha ai.

Hashani shtoi se ende nuk dihen për motivet dhe rrethanat e kësaj ngjarjeje tragjike.

Hetimet rajonale po vazhdojnë në koordinim me Prokurorinë e Shtetit. /Insajderi.com