Vdes profesori i UP-së

Vdes profesori i UP-së

Rifat Hoxha, profesor i Universitetit të Prishtinës është ndarë nga jeta.

Lajmin e ka bërë të ditur një familjar i Hoxhajt.

“Me dhimbje e pikëllim të thellë lajmërojmë farefisin, miqtë̈ dhe dashamiret se me datë 26/03/2021 ka ndërruar jetë djali, bashkëshorti, babai, vëllai dhe familjari ynë i dashur Prof. Ass. Dr. RIFAT HOXHA”, thuhet përmes një postimi në Facebook.

Varrimi do të bëhet në varrezat e qytetit të Prizrenit pas orës 15:30.

Për shkak të situatës me pandeminë nuk do të ketë organizim për pritje ngushëllimesh. /Insajderi.com

 

Me dhimbje e pikëllim të thellë lajmërojm farefisin, miqtë dhe dashamirët se me datë 26/03/2021 ka ndërruar…

Posted by Valdet A. Hoxha on Thursday, 25 March 2021