Kjo vihet re edhe nga lista e këngëtarëve që do të shohim këtë vit, si Gena, Devis Xherahu, i famshmi Kastro Zizo, e deri tek këngëtarja e njohur Eli Fara me reperin Stresi, (Arkimed Lushaj).

 

Mes shumë këngëve që kemi parë këtë vit, më shumë vëmendje ka tërhequr bashkëpunimi mes Eli Farës dhe Stresit.

Çudia nga pjesa e publikut po jo vetëm ishte fakti se si do paraqiten dy artistët në një duel, kur të dy janë në zhanera krejtësisht të ndryshëm.

Por ky ndoshta është një sinjal që Stresi ka lënë të kuptohet përmes këtij bashkëpunimi, se mund të jetë rikthyer me ish- të dashurën e tij, Marina Fara, vajzën e Elit.

Jo vetëm në muzikë por edhe në jetën private, Stresi duket se është rikthyer fuqishëm që pas daljes nga burgu, pasi vetëm pak kohë pas ndarjes nga Kejsi reperi bashkëpunon me ish-vjehrrën, Eli Fara, tre vite nga ndarja me Marinën.

Nga fotot që dyshja publikonte herë pas here në rrjetet sociale, është përfolur gjatë aso kohe, se Stresi është në një marrëdhënie dashurie me vajzën e Eli Farës.

Një bashkëpunim kaq i ngushtë me Elin lë të nënkuptuar diçka nga ana e Stresit nëse është i vërtetë një rikthim me Marinën ose jo.

Megjithatë mbetet për t’u parë, deri në një reagim të vetë artistit.