Vëllai i Bersant Celinës kalon  te Partizani në Shqipëri

Vëllai i Bersant Celinës kalon  te Partizani në Shqipëri

Partizani ka prezantuar së fundmi dy afrimet e reja në skuadër. Bëhet fjalë për Loti Celina (vëllai i Besart Celinës) dhe Geri Selita, njofton Insajderi.

Celina është pjesë e përfaqësueses së Kosovës U-21, teksa luan në krahun e djathtë në mbrojtje, ndërkohë që së fundmi ka qenë pjesë e Stromsgotsen në Norvegji.

20 vjeçari në të kaluarën ka luajtur edhe për 23 vjeçarët e Swansea-t në kampionatin anglez.

Selita vjen nga Portugalia ku ka qenë pjesë e Tondela U 19 dhe luan në mesfushë. 19 vjeçari para se të kalonte në Portugali ishte pjesë e Besës së Kavajës.

Njoftimi i klubit:

LOTI CELINA DHE GERI SELITA FIRMAT E RADHËS

Klubi njofton arritjen e marrëveshjeve me Loti Celina dhe Geri Selita. Dy lojtarët kanë firmosur sot me të kuqtë kontratat për dy vite e gjysëm.

Loti Celina 20 vjeç kontigjent i përfaqësueses së Kosovës U21 është aktivizuar në radhët e ekipeve Swansea City U23 dhe Stromsgodset.

Geri Selita 19 vjeç së fundmi ka qenë pjesë e ekipit Tondela në Portugali. /Insajderi.com