Vendoset flamuri amerikan në objektin e Qeverisë

Flamuri amerikan është vendosur në objektin e Qeverisë së Kosovës.

Vendoset flamuri amerikan në objektin e Qeverisë

Qeveria e Kosovës e ka vendosur flamurin amerikan në ndërtesen e saj.

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka publikuar një fotografi ku shihet i vendosur flamuri amerikan.

4 Korriku është data ku SHBA feston shtetin e saj, një histori me shumë suksese botërore që nga themelimi.

Shtetet e Bashkuara të Amerikës konsiderohen aleati më i madh i Kosovës dhe kombit shqiptar. /Insajderi.com/