Verstappen triumfon në German GP – raporti dhe pamje nga gara

Verstappen triumfon në German GP – raporti dhe pamje nga gara

Belgo-holandezi Max Verstappen ka triumfuar në garën e Çmimit të Madh të Gjermanisë në Formula 1.

Shoferi i Red Bullit e ka fituar garën e ‘German GP’ pas një starti shumë të keq, duke fituar një GP për herë të shtatë në karrierë.

Ndërkohë, ‘mrekullinë’ e ka arritur Sebstian Vettel, i cili e ka rikuperuar plot 18 pozicione dhe e ka mbyllur garën në vendin e dytë.

Raporti i plotë me pamje në Insporti