Vetëvritet lojtari i Milanit

Vetëvritet lojtari i Milanit

Ish lojtari nga akademia e Milanit, Seid Visin është vetëvrarë shkaku i abuzimeve raciste, transmeton Insajderi.

Siç raportojnë mediat e huaja ai la një leter në të cilën kishte shkruar mbi jetën e tij si emigrant.

Kjo letër ishte shkruar qysh në vitin 2019, botuar pastaj në rrjetet sociale nga psikologia e tij, dhe lexuar pastaj gjatë varrimit të tij.

21 vjeçari ishte i lindur në Etiopi, por si fëmijë kishte emigruar në Itali, ku edhe kishte filluar karrierën si futbollist, ku kishte luajtur për të rinjët e Milanit dhe Beneventos./insajderi.com