VIDEO: Super Real Madrid – “gjunjëzohet” sërish Unitedi

VIDEO: Super Real Madrid – “gjunjëzohet” sërish Unitedi

Real Madridi ka dyfishuar rezultatin ndaj Manchester Unitedit në ndeshjen e Superkupës së Evropës, pas golit të shënuar nga spanjolli Isco në minutën e 53-të.

Madrilenët e gjetën golin e dytë pas një aksioni brilant, kur Bale dhe Isco kombinuan në zonë, para se spanjolli të realizonte.

Superkupa e Evropës është një kupë e veçantë e cila zhvillohet ndërmjet fituesve të Ligës së Kampionëve dhe Ligës së Evropës.

https://streamable.com/7zjxh