Videoja virale e përleshjes së reperëve – deklarohet një tjetër artist: “Nuk është Don Xhoni, isha unë”

Videoja virale e përleshjes së reperëve – deklarohet një tjetër artist: “Nuk është Don Xhoni, isha unë”

Ditëve të fundit, në rrjete sociale dhe media ka qarkulluar një video ku pretendohej se Don Xhoni dhe Finem ishte përfshirë në një përleshje fizike në rrugët e Tiranës, njofton Insajderi.

Nisur nga burimet e “Ballkan Web”, edhe Insajderi raportoi për lajmin – mirëpo në videon virale nuk është Don Xhoni.

Një këngëtar i ri i quajtur Santi, ka treguar se djali në video që kanë rrahur brenda makinës është ai vetë. Ai ka treguar se ngjarja ka ndodhur tre muaj më parë dhe ai e kishte mbyllur këtë çështje me Finemin.

Ndër të tjera këngëtari thotë se Finemi e ka shpërndarë vetë videon për të marrë pak vëmendje nga fama e madhe e Don Xhonit dhe se ai do e ndjekë penalisht reperin.

Videoja e mëposhtme është edhe deklarata e Santit që ka ndarë në rrjetet e tij sociale.

Pas deklaratës së artistit, në rrjete sociale ka reaguar edhe Don Xhoni në lidhje me raportimet e ditëve të fundit.

“Tash po flet Don Xhon e vërteta. Po më vjen shumë keq për këto probleme që po ndodhin në ditët e sotit, sidomos kjo që i paska ndodh këtij dashamiri… Sido që të jetë ky po e tregon realitetin dhe po e tregon pse kjo video është publiku me të vetmen arsye me përfitu nga emri i Don Xhonit”, shkruan reperi ndër të tjerash. /Insajderi.com