Viktimat në Prizren vijnë nga komuniteti ashkalinj

Viktimat në Prizren vijnë nga komuniteti ashkalinj

Dyshimet e fundit lidhur me vrasjen e zyrtarit policor dhe vajzës së tij, gjatë mbrëmjes së sotme në Prizren, janë se viktimat janë me kombësi ashkalinj, transmeton Insajderi.

Kështu bëhet e ditur nga raportimet e medieve nga vendi i ngjarjes.

Kjo vrasje e dyfishtë ndodhi sot rreth orës 19:00, në rrugën “Aliriza Selmani” në Prizren.

Viktimat janë babë e bijë S.M. rreth moshës 50 vjeç dhe B.M., rreth moshës 20 vjeçare.

Dyshimet e para janë se i ati, zyrtar policor ka shtënë me armë zyrtare të zjarrit mbi të bijën. /Insajderi.com