Villareal vs Barcelona – Formacionet Zyrtare (FOTO)

Villareal vs Barcelona – Formacionet Zyrtare (FOTO)

Villareal sonte është nikoqir i ekipit të Barcelonës, në kuadër të javës së 34-të, të La Liga’s.

Villareal është rreshtuar me formacionin 4-3-3, me këta lojtar: Asenjo: Mario Gaspar, Albiol, Pau, Gerard, Cazorla, Iborra, Chukwueze, Alcacer, Alberto, Anguissa,

Barcelona është rreshtuar me formacionin 4-3-3, me këtë përbërje: Ter Stegen: Semedo, Pique, Lenglet, Alba: Sergio, Vidal, Roberto: Messi, Suarez, Griezmann, raporton Insajderi.

Për Barcelonën është jetike që të marrë të tre pikët, pasi që Real Madrid ka fituar sot më herët gjatë ditës. Ndërsa Villareal është në pozitën e 5-të dhe është vetëm 3 pikë larg nga zona e Champions League./Insajderi.com