Vlora Çitaku reagon pas dorëheqjes së Gent Cakajt

Vlora Çitaku reagon pas dorëheqjes së Gent Cakajt

Ambasadorja në detyrë e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, ka reaguar pas dorëheqjes së Gent Cakajt nga pozita e ministrit të Integrimeve Evropiane dhe Punëve të Jashtme të Shqipërisë, njofton Insajderi.

Çitaku e ka publikuar një fotografi me Cakajn, ku e ka falenderuar atë për shërbimin e deritanishëm.

“Faleminderit për shërbimin, Gent”, ka shkruar Çitaku.

Cakaj ia ka paraqitur sot kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dorëheqjen.

Ai e ka falendëruar Ramën për bashkëpunimin, derisa nuk i ka bërë të ditura arsyet e largimit dhe s’ka treguar se ku do ta vazhdojë angazhimin e tij politik. /Insajderi.com