Votohet projekt-ligji për ndarjen buxhetore 2021

Votohet projekt-ligji për ndarjen buxhetore 2021

Me 64 vota pro ka kaluar në lexim të parë projektligji për ndarje buxhetore për vitin 2021.

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka kërkuar që nesër të thirret seanca për ta kaluar këtë projekt-ligj edhe në lexim të dytë.

Projekt-ligjin nuk e votoi grupi më i madh parlamentar, Lëvizja Vetëvendosje.

Asnjë deputet nuk asbsenoi dhe 64 përfaqësues i thanë po këtij projekt-ligji. /Insajderi.com