Voton Kurti, thotë se e ardhmja do të jetë e ndritur

Voton Kurti, thotë se e ardhmja do të jetë e ndritur

Në Fakultetin Ekonomik, ka votuar kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, njofton Insajderi.

Ai pas procesit të votimit, është prononcuar për media duke thënë se “sot është ditë e bardhe, e ndritshme sikur e ardhmja jone”.

Tutje ai ka vazhduar duke thënë se qytetarët kanë  nevoje për demokraci dhe legjitimitet. Kjo nevoje është e drejte dhe paraqet mundësi që duhet shfrytëzuar. Kosova këtë të diel i kthehet normalitetit”.

I pyetur se a do ti marrë mbi 51% të votave, ai është shprehur se “sot e kanë fjalën qytetarët, fushata ka përfunduar pardje”./Insajderi.com