Vuçiq akuzon Kurtin për rrahjen e djalit të Rashiqit

Vuçiq akuzon Kurtin për rrahjen e djalit të Rashiqit

Pas Listës Serbe edhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka akuzuar Albin Kurtin për rrahjen e djalit të Nenad Rashiq, përcjell Insajderi.

“Si arritën ata të përfshinin Listën Serbe dhe shtetin serb në këtë. Krerët e politikës shqiptare përfshirë edhe Albin Kurtin kanë participuar në atë ngjarje”, tha Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, në një konferencë për media.

Ky reagim i të parit të Serbisë vjen pasi djalit i politikanit liberal serb është sulmuar nga një grup personash.

Rashiq i hedhur poshtë të gjitha akuzat e Listës Serbe se Albin Kurti “ka organizuar diçka të tillë”. /Insajderi.com