fbpx

Vuçiq: Policia e Kosovës nuk ka autoritet në veri, unë do të kujdesem për rastin e Oliver Ivanoviqit

Vuçiq: Policia e Kosovës nuk ka autoritet në veri, unë do të kujdesem për rastin e Oliver Ivanoviqit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se Policia e Kosovës nuk ka kompetenca në veri të Kosovës dhe se kjo është dëshmuar me rastin e Oliver Ivanoviqit, politikanit serb nga Kosova i cili u vra disa muaj më parë në pjesën veriore të Kosovës.

“Policia e Kosovës ka pasur tërësisht përsipër hetimet për vrasjen e Oliver Ivanoviqit. A është kështu apo jo?”, tha Vuçiq. Pastaj vazhdoi me ironi:”Fatkeqësisht për juve [në Kosovë v.j] kjo është e vërteta, por është mirë nëse ju më thoni se unë kam të drejtë për këtë”.

“Policia e Kosovës nuk ka autoritet dhe kompetenca në Mitrovicën Veriore dhe tani unë do të merrem me rastin e Oliver Ivanoviqit! Unë do të kujdesem për këtë çështje!”, ka thënë Vuçiq. /Insajderi.com