Vuçiq thotë se ka njoftuar Rusinë për arrestimin e shtetasit rus  

Vuçiq thotë se ka njoftuar Rusinë për arrestimin e shtetasit rus  

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se është njoftuar lidhur me puëntorin e UNMIK-ut rus i cili është arrestuar sot në veri të Mitrovicës.

Vuçiq ka thënë se ne do t’i njoftojmë agjencitë përkatëse ruse, lidhur me arrestimin e tij.

“Mikhail Krasnoshchenkov, një qytetar rus dhe një punonjës i misionit të UNMIK-ut, është ndër të paraburgosurit. Ne informuam agjencitë përkatëse ruse për këtë”, ka thënë Vuçiq. /Insajderi.com