Vuçiqi me notë proteste në NATO për vizitën e Thaçit në Ujman

Vuçiqi me notë proteste në NATO për vizitën e Thaçit në Ujman

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka dërguar notë proteste te shefi i NATO-s, Jans Stoltenberg, për vizitën e Hashim Thaçit në Ujman, gjatë ditë të sotme.

Ndërkohë, zëvendëskryetari i Listës Serbe, Igor Simiq ka reaguar lidhur me ngjarjet në liqenin e Ujmanit duke thënë se dhuna nuk duhet të jetë mënyrë për zgjidhjen e problemeve dhe se Prishtina nuk duhet të shfrytëzojë Forcat Speciale në veri të Kosovës.

Nuk ka pasur reagime të serbëve lokalë ndaj vizitës së Thaçit në Ujman.