Vuqiç: Haradinaj do të kërkojë marrëdhënie të mira me Serbinë

Vuqiç: Haradinaj do të kërkojë marrëdhënie të mira me Serbinë

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuqiç i është kundërpërgjigjur kandidatit për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj i cili kishte thënë se me Serbinë si armike e Kosovës duhet që edhe Kosova të sillej si armik, përcjell Insajderi.

Vuqiç në një intervistë për Agjencinë e Lajmeve Beta është pyetur për deklaratën e Haradinajt, ai ka thënë se Haradinaj “kërcënon çdo ditë”.

Presidenti serb tha se “Haradinaj do kërkojë të shmang armiqsinë dhe do të dëshironë të ketë marrëdhënie të mira me Serbinë”.

Haradinaj si kandidatë për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-Nisma, ditë më parë kishte deklaruar se me Serbinë që e sheh armike Kosovën nuk duhet të sillet as Kosova ndryshe përveç si armiq./Insajderi.com