VV bën ankesë për vendimin e PZAP-së që dërgoi në rinumërim dy komuna

VV bën ankesë për vendimin e PZAP-së që dërgoi në rinumërim dy komuna

Lëvizja Vetëvendosje do të dorëzojë sot ankesë në Gjykatën Supreme ndaj vendimit të PZAP-së, e cila ka dërguar në rinumërim të tërësishëm komunën e Prishtinës dhe atë të Prizrenit.

Shkodran Hoti, zyrtar për media nga VV, ka thënë se ankesa do të dorëzohet në ora 13.30.

“Sot, në ora 13:30, përfaqësuesit nga Lëvizja VETËVENDOSJE! dorëzojnë ankesën në Gjykatën Supreme, ndaj vendimit të PZAP-së, i cili çon në rinumërim të tërësishëm Prishtinën e Prizrenin”, ka shkruar Hoti në Facebook./Insajderi.com

Sot, në ora 13:30, përfaqësuesit nga Lëvizja VETËVENDOSJE! dorëzojnë ankesën në Gjykatën Supreme, ndaj vendimit të…

Posted by Shkodran Hoti on Friday, 24 November 2017