Werner kalon Chelsean në epërsi ndaj Realit

Werner kalon Chelsean në epërsi ndaj Realit

Po zhvillohet ndeshja mes Chelseat dhe Realit të Madridit, në sfidën e dytë kthyese të fazës gjysmëfinale, ku londinezët kanë krijuar epërsi, njofton Insajderi.

Po zhvillohej minuta e 28-të e ndeshjes, ku pas një aksioni nga ana e majtë, Havertz del përball portierit Courtois, ku të cilin e parabulon me të majtën, por topi ndalet nga shtylla horizontale, ndërsa nga topi i kthyer përfiton Werner i cili realizon me kokë në portën bosh.

Ky është një kapital i madh për ekipi e Tuchel, pasi sfida e parë e zhvilluar në Spanjë kishte përfunduar me shifrat e barabarta 1:1. /Insajderi.com