Xhafer Tahiri reagon pas dorëheqjes së Hysni Gërgurit

Xhafer Tahiri reagon pas dorëheqjes së Hysni Gërgurit

Në vazhdën e dorëheqjeve brenda Lidhjes Demokratike të Kosovë sonte u konfirmua edhe një nga Dega e LDK-së në Vushtrri, njofton Insajderi.

Pas publikimit të dorëheqjes së Hysni Gërgurit nga pozita e kryetarit të kësaj dege në Vushtrri ka reaguar kryetari i komunës, Xhafer Tahiri.

Tahiri ka falënderuar Gërgurin për kontributin e dhënë për LDK-në dhe komunën.

Xhafer Tahiri deklaroi se bashkë kanë fituar në zgjedhjet e vitit 2017 dhe se bashkë do të fitojnë sërish në Vushtrri e në gjithë Kosovën./Insajderi.com