Xhavit Haliti uron ditëlindjen e Hashim Thaçit

Xhavit Haliti uron ditëlindjen e Hashim Thaçit

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovë, Xhavit Haliti, ka uruar Hashim Thaçin për ditëlindjen e tij të 53’t.

“Shpresoj që të radhës ta festojmë në Kosovë, në rrethana më të mira për Ju, familjen dhe për qytetaret e vendit”, ka shkuar Haliti në Facebook.

Ish-presidenti i Kosovës po mbahet në Hagë nga Dhomat e Specializuara si i dyshuar për “krime lufte”.

Gjatë tërë ditës ka pasur urime të shumta për të, një prej tyre ishte edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. /Insjaderi.com

 

Hashim, miku im i çmuar, urime ditëlindja!
Edhe 100 të gëzueshme!
Shpresoj që të radhës ta festojmë në Kosovë, në rrethana më të mira për Ju, familjen dhe për qytetarët e vendit.

Posted by Xhavit Haliti on Saturday, 24 April 2021