Xhirimet e serialit “Friends” do të nisin në muajin mars, konfirmon Matthew Perry

Xhirimet e serialit “Friends” do të nisin në muajin mars, konfirmon Matthew Perry

Matthew Perry ka entuziazmuar adhuruesit e serialit Friends duke konfirmuar se një ribashkim i shumë pritur i shfaqjes hit është shtyrë për në mars.

Shfaqja e veçantë do të fillonte xhirimet në gusht, me kastin origjinal të Perry dhe Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc dhe David Schwimmer të përfshirë.

Ajo duhej të niste në HBO Max në maj, para se prodhimi i Hollivudit të ndalohej por xhirimet u shtynë deri në gusht para se pandemia e koronavirusit ta shtynte prapë.

Perry, i cili luan Chandler, shkroi në Twitter të enjten në mbrëmje: “Ribashkimi i Friends duke u planifikuar për në fillim të marsit”.

“Duket sikur kemi një vit të ngarkuar.”

Tweet-i tashmë ka marrë më shumë se 50,000 pëlqime dhe 2,000 përgjigje nga fansat e entuziazmuar.

Kur xhirimet u shtynë në gusht, bashkë-krijuesja e miqve Marta Kauffman sugjeroi audienca e drejtpërdrejtë e studios ishte arsyeja që seriali Friends ende nuk është filmuar./Insajderi.com

Mirror