Ylli i Lakers Anthony Davis i nënshtrohet një rezonance magnetike (MRI)

Ylli i Lakers Anthony Davis i nënshtrohet një rezonance magnetike (MRI)

Ylli i Los Angeles Lakers, Anthony Davis, i është nënshtruar një skanimi MRI (Rezonancë magnetike), njoftuan Lakers, transmeton Insajderi.

“Sulmuesi i Los Angeles Lakers, Anthony Davis, sot iu nënshtrua një MRI. Rezultatet nuk treguan asnjë këputje të tendinës së djathtë të Akilit”, thuhet në deklaratën e klubit.

“Davis do të mungojë në ndeshjen e nesërme kundër Minnesota dhe do të vlerësohet më tej nga mjekët e ekipit pas kthimit të tij në Los Angeles”, shtoi ai.

I zgjedhur shtatë herë në All-Star, basketbollisti ndihmoi skuadrën e tij të fitojë titullin e NBA-së në vitin 2020.

Davis, 27 vjeç, regjistroi një mesatare prej 22,5 pikë, 8,4 kërcime dhe tre asistime gjatë këtij sezoni. /Insajderi.com