Ylli i Tiktok-ut zbulon se vuan nga një çrregullim

Ylli i Tiktok-ut zbulon se vuan nga një çrregullim

Charli D’Amelio foli hapur në lidhje me një çrregullim të të ngrënit për herë të parë në Instagram pasi mori disa kritika për lipsyncing në “Prom Queen” të Beach Bunny në një TikTok të fundit, i cili përfshinte linjën “llogaritni kaloritë tuaja”, shkruan Insider, transmeton Insajderi.

Ajo tha në një deklaratë për fansat e saj se jeton me një çrregullim të ngrënies dhe kërkoi falje nëse ka fyer dikë pa dashje ndonjë me përmbajtjen e saj.

“Unë gjithmonë jam përpjekur të përdor zërin tim kur bëhet fjalë për çështje që lidhen me imazhin e trupit, por kurrë nuk kam folur për vetë luftën time me çrregullimet e të ngrënit”, u shkroi i D’Amelio 28 milion ndjekësve të saj. “Është kaq e pakëndshme të pranosh edhe për miqtë dhe familjen tënde më të ngushtë, e lëre më për botën”.

Ajo tha se kishte pasur frikë të ndante këtë aspekt të shëndetit të saj mendor, por në fund të fundit shpresonte që të folurit hapur mund të ndihmonte dikë tjetër.

“Unë e di që çrregullimet e të ngrënit janë diçka me të cilën kaq shumë njerëz po luftojnë edhe pas dyerve të mbyllura,” tha ajo.

“Për këdo që  mund të kisha lënduar duke luajtur pa dashje me një këngë dhe duke mos kuptuar që ato tekste mund të kishin shkaktuar, unë kërkoj ndjesë thellë dhe me të vërtetë. Shpresoj se e dini që nuk kam dashur kurrë t’ju bëj dëm.” /Insajderi.com