Ylli rikthehet tek fitorja

Ylli rikthehet tek fitorja

Golden Eagle Ylli më në fund është rikthyer tek fitorja në elitën e basketbollit kosovar.

Ylli shënoi fitore ndaj Feronikelit me rezultatin 97:82.

Pjesa e parë e ndeshjes ishte më e niveluar (13-28, 25-18), por në pjesën e dytë Ylli tregoi forcën (22-30, 22-21) dhe siguroi fitore në cilësi të mysafirit edhe pse takimi u luajt në Therandë. Më shumë në Insport.