Zbulohet se cila skuadër po e kërkon Vedat Muriqin

Zbulohet se cila skuadër po e kërkon Vedat Muriqin

Vedat Muriqi është duke shkëlqyer me lojërat e tij në kampionatin turk.

Paraqitjet e tij fantastike kanë bërë që shumë skuadra të jetë të interesuar për të, e sidomos nga kampionati turk.

Muriqi nuk po ndalet së shënuari gola, ku është realizatori i tret më i mirë në kampionat.

Shumë skuadra kanë zgjuar interesim për shtatgjatin prizrenas dhe për këtë ka folur edhe menaxheri i lojtarit, Haluk Canatar.

Lajmi i plotë në Insporti.