Zemaj: Kur flasim për menaxhimin e pandemisë, Kosova vend shembull

Zemaj: Kur flasim për menaxhimin e pandemisë, Kosova vend shembull

Ministri i Shëndetësisë në detyrë, Armend Zemaj thotë se Kosova është shembull në menaxhimin e pandemisë COVID-19, njofton Insajderi.

Zemaj ka publikuar statistika nga Qendra Evropiane për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve, ku sipas tyre Kosova radhitet e fundit për numrin e rasteve të reja dhe vdekjeve nga COVID-19 në rajon për 100 mijë banorë.

Zemaj për këtë rezultat ka falënderuar qytetarët për disiplinë dhe respektimin e rregullave anti-COVID./Insajderi.com