Zgjedhjet në ShBA: Të gjithë votat do të rinumërohen në Georgia

Zgjedhjet në ShBA: Të gjithë votat do të rinumërohen në Georgia

Georgia do të kryejë një rinumërim në të gjithë vendin e votave të hedhura në zgjedhjet midis presidentit Donald Trump dhe presidentit të zgjedhur Joe Biden, tha të mërkurën Sekretari i Shtetit Brad Raffensperger, shkruan CNBC, transmeton Insajderi.com

“Me diferencën që është kaq e afërt, do të kërkojë një rinumërim të plotë, me dorë në çdo qark”, tha Raffensperger në një konferencë shtypi.

Raffensperger, një Republikan, tha se shteti do të punojë me zyrtarët e qarkut për të përfunduar rinumërimin në kohë për të përmbushur afatin e tij të 20 nëntorit për vërtetimin e rezultateve të zgjedhjeve në të gjithë vendin. /Insajderi.com