Zidane lavdëron Benzeman: Për mua është më i miri

Zidane lavdëron Benzeman: Për mua është më i miri

Trajneri i Real Madridit Zinedine Zidane, ka lavdëruar sulmuesin Karim Benzema.

Francezi shkelqeu në fitoren e Real Madridit kundër Atthetic Bilbaos në mes javë.

“Për mua, po. Ai e ka treguar këtë dhe ka qenë në Real Madrid për një kohë të gjatë. Ai i ka zhvilluar më shumë se 500 ndeshje dhe ka shënuar gola. Në fund të fundit, rekordi i tij flet vetë. Për mua, ai është më i miri. Është e qartë”, tha Zidane.

Benzema shënoi dy gola në minutën e 74 dhe 92, për të t’ia siguruar fitoren klubit mbretëror. /Insajderi.com