Zyrtare: Albert Bunjaki fton futbollistin e Kalmarit në përfaqësuese

Zyrtare: Albert Bunjaki fton futbollistin e Kalmarit në përfaqësuese

Klubi i Kalmarit në Suedi ka konfirmuar se sulmuesi i saj, Erton Fejzullahu ka pranuar ftesë zyrtare nga trajneri i përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki, për ndeshjet kualifikuese të Kupës së Botës ndaj Kroacisë dhe Finlandës.

Fejzullahu ka qenë pjesë përbërëse e Kosovës në kohën kur përfaqësuesja mori leje nga FIFA të zhvillonte ndeshje miqësore.

Në një intervistë për mediumin suedez Aftonbladet, Fejzullahu ka thënë se ndeshja ndaj Finlandës do të jetë më e rëndësishme për Kosovën, se sa ndeshja ndaj Kroacisë.

Ai ak thënë se Kosova ka gjasa që ta arrijë fitoren e parë në ndeshjen ndaj finlandezëve. /Insajderi.com