Zyrtare: Dan Friedkin është president i AS ROMA

Zyrtare: Dan Friedkin është president i AS ROMA

Dan Friedkin eshte zyrtarisht presidenti i ri i AS Roma.

Ai pak minuta më parë ka pas një takim me tashmë ish-presidentin e Romës, James Pallotta, dhe është zyrtarizuar marrveshja per shitjen e klubit, njofton Insajderi.com.

Roma është shitur për 490 milionë euro + 90 milion euro rikapitalizim.

Lajmin e ka bërë publik edhe faqja zyrtare e gjigantit Italian, AS ROMA.

Roma kishte pasur rezultate të dobta në dy sezonet e fundit. Klubi kishte arritur që në viitn 2018 të shkonte deri në gjysmëfinale të Ligës së Kampioneve. /Insajderi.com/