Zyrtare: Fekir është i Real Betisit

Zyrtare: Fekir është i Real Betisit

Real Betis e ka zgjedhur mesnatën që ta zyrtarizojë nënshkrimin me Nabil Fekir që vjen nga Lyon.

26-vjeçari, i cili fitoi Kupën e Botës me Francën në vitin 2018, ka nënshkruar një kontratë pesëvjeçare në klubin nga Estadio Benito Villamarin.

Mesfushori kishte vetëm një vit të mbetur në kontratën e tij me Lyon, duke i dhënë Betis një avantazh të konsiderueshëm në negociatat për ta ulur madje edhe çmimin.

Ai ishte në bisedime me Sevillan dhe Valencian, por edhe me Napolin në Itali, kurse vitin e kaluar ishte përfolur për një kalim te Liverpooli.

Fekir pritet të jetë një nga lojtarët kryesor të klubit, pasi te Lyon në 193 ndeshje shënoi 69 gola dhe dha 46 asistime.