Zyrtare: Florian Kamberi kthehet ne kampionatin e Zvicrës

Zyrtare: Florian Kamberi kthehet ne kampionatin e Zvicrës

Sulmuesi me prejardhje shqiptare, Florian Kamberi, ka përfunduar aventurën e tij tek kampionati skocez dhe është kthyer tek kampioanti zvicëran.

Skuadra e St.Gallen, ka njoftuar se ka transferuar sulmuesin 25 vjeçarë, Florian Kamberi, por nuk ka bërë të ditur shumën e transferimit, transmeton Insajderi.

Sulmuesi Kamberi, tek ekipi i St Gallen, do ta zëvendësojë sulmuesin kryesor Cederic Itten i cili ka kompletuar transferimin te gjiganti skocez Glasgoë Rangers.

Floriani është reprezentues i kombëtares së Shqipërisë./Insajderi.com.