Zyrtarizohet kandidati të AAK-së për kryetar të Kamenicës

Zyrtarizohet kandidati të AAK-së për kryetar të Kamenicës

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës e ka zgjedhur kandidatin e saj për kryetar të Kamenicës, në zgjedhjet që do të mbahen në vjeshtën e sivjetme.

Dega në Kamenicë e AAK-së sot i ka dhënë mbështetje kreut të saj, Faton Jakupi, për të kandiduar për kryetar të kësaj komune më 22 tetor.

Lajmin e ka bërë të ditur vet Jakupi, nëpërmjet Facebook-ut.

Shkrimi i tij në rrjetin social:

20.08.2017 Të nderuar familjarë,miq dhe qytetarë të komunës së Dardanës, sot Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës-dega Dardanë me votim unanim ma dha besimin për të kandiduar për Kryetar të Dardanës në zgjedhjet e 22 Tetorit!
Të gatshëm për të marrë përgjegjësi
Na priftë e mbara, Me respekt, Faton Jakupi