Lista Serbe rritë pazarin – AKR-së i kërkohet t’ia japë një ministri

Një marrëveshje mes koalicionit PANA (PDK-AAK-NISMA-AKR) dhe Listës Serbe për të krijuar Qeverinë e Kosovës, ka ngecur për shkak të posteve. Fakti që AKR-ja e Behgjet Pacollit ka marrë pesë ministri, një zv.kryeministër, dhe shtatë zv.ministra me vetëm 4 deputetë në Kuvendin e Kosovës, duket se ka nxitur Listën Serbe që ka 10 vende të … Continue reading Lista Serbe rritë pazarin – AKR-së i kërkohet t’ia japë një ministri