Ramush Haradinaj dorëhiqet, por nuk dorëzohet – thotë se do të luftojë për t’u bërë kryeministër

Ramush Haradinaj që sot ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit të Kosovës ka thënë se në zgjedhjet e jashtëzakonshme  që do të mbahen së shpejti do të kandidojë përsëri ai dhe partia e tij. Arsyeja që Haradinaj thotë se  ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit ka të bëjë me ftesën nga Gjykata Speciale. … Continue reading Ramush Haradinaj dorëhiqet, por nuk dorëzohet – thotë se do të luftojë për t’u bërë kryeministër