Vdes edhe një person nga koronavirusi, shkon në 10 numri i viktimave në Kosovë

Ka shkuar në dhjetë numri i të vdekurve nga koronavirusi Covid-19 në Kosovë. Këtë e ka konfirmuar Ministria e Shëndetësisë. “Klinika Infektive njofton se pacientja M.B. e lindur më 1947, nga komuna e Pejës, e cila ishte e hospitalizuar në Klinikën Infektive në Departamentin e Mjekimit Infektiv, e diagnostikuar me Covid-19 dhe e cila është … Continue reading Vdes edhe një person nga koronavirusi, shkon në 10 numri i viktimave në Kosovë