​Dumoshi ngushëllon familjen e Bujar Lahut

​Dumoshi ngushëllon familjen e Bujar Lahut

Ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi, ka ngushëlluar pas ndarjes nga jeta të artistit dhe profesorit Bujar Lahu.

Dumoshi deklaroi se veprat e piktorit do të jenë frymëzim për shumë gjenerata.

“Pikturat e bukura e të punuara me shumë dashuri, me dorën e tij të artë do të jenë frymëzim për shumë gjenerata”, shkroi Dumoshi./Insajderi.com