“Hej Zot na ruaj!” I riu shqiptar filmon të moshuarën duke bërë “magji”

“Hej Zot na ruaj!” I riu shqiptar filmon të moshuarën duke bërë “magji”

Kemi dëgjuar shpesh se magjia ekziston dhe se pasojat e kësaj vepre të konsideruar me fuqi të lashta, janë me të vërtetë të forta.

Edhe në ditët e sotme kjo fjalë qarkullon dhe përdoret në disa forma.

Kryesisht në disa fshatra të thellë të vendit, thuhet se praktikohet ende nga gratë e moshuara për qëllime të caktuar.

Një video me një temë të tillë ka mbërritur në redaksinë e JOQ e komentuar nga një djalë, i cili thotë se e moshuara po bën magji dhe i bën thirrje të gjithë të rinjve beqarë të ruhen se kjo mund të jetë arsyeja pse nuk po martohen dot ende.

"Plaka bën magji"

Nuk mund ta dimë se çfarë po bën saktësisht, por ky djali e ka shumë seriozisht atë që thotë…?

Gepostet von JOQ Albania am Montag, 18. Februar 2019