Nga ekipet shtese mjekësore" />

​Në “Adem Jashari” kontrollohen udhëtarët e ardhur nga Italia

​Në “Adem Jashari” kontrollohen udhëtarët e ardhur nga Italia

Për shkak të shpërfaqjes së madhe të koronavirusit edhe në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari”, në Prishtinë janë marrë masa, shkruan Insajderi. 

Nga ekipet shtese mjekësore nga IKSHP  janë kontrolluar udhëtarët e ardhur sot nga Verona e Italisë.

Kontrollet i ka përcjellur nga afër edhe drejtori i IKSHP-së Naser Ramadani.

Ndryshe, Italia është prekur nga koronavirusi vdekjeprurës ku janë regjistruar 456 raste me të infektuar dhe të paktën 12 të vdekur.