Shpërthimi ndodhi në oborrin e shtetasit " />

​Shpërthim me lëndë eksplozive në një qytet të Shqipërisë

​Shpërthim me lëndë eksplozive në një qytet të Shqipërisë

Mbrëmjen e kaluar ka ndodhur një shpërthim në lagjen “Rilindja” në Vlorë, i cili dyshohet se u shkaktua nga një lëndë eksplozive.

Shpërthimi ndodhi në oborrin e shtetasit F.O dhe fatmirësisht nuk ka dëme në njerëz. Dyshimet e para policia i ka për ndonjë konflikt të mundshëm brenda familjes. Por nga dëshmitë e familjarëve rezulton se nuk kanë konflikte me asnjeri.

Si pasojë e shpërthimit u thyen dritaret e banesës. Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes dhe për identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve