10 të vdekur dhe 137 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

10 të vdekur dhe 137 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

10 persona kanë humbur jetën, 137 janë infektuar si dhe janë shëruar 131 pacientë me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut, njofton Insajderi.

Gjithsej brenda 24 orëve janë realizuar 1437 testime.

Numri më i madh i rasteve të reja është regjistruar në Shkup-64 raste, Shtip-19 raste si dhe në Strugë 14 raste. Qytetet tjera kanë më pak se 10 të infektuar.

Sipas statistikave të fundit në Maqedoni janë regjistruar gjithsej 9547 raste me Covid-19, prej të cilëve 5071 janë shëruar, kurse fatkeqësisht betejën me koronavirus e kanë humbur 442 pacientë./Insajderi.com