100 fidanë arrë digjen në Vushtrri

100 fidanë arrë digjen në Vushtrri

100 fidanë të arrës janë djegur në pronën e një personi në fshatin Akrashtivë të Vushtrrisë, njofton Insajderi.

Rasti ka ndodhur të martën rreth orës 16:15 dhe është arrestuar një i dyshuar se ka përhapur zjarrin, thuhet në raportin e Policisë.

Ndërsa i dyshuari pas intervistimit sipas tij ka qenë aksidental dhe jo me qëllim nga ana e tij.

“Është raportuar se nga zjarri janë djegur dhe dëmtuar rreth 100 fidane të arrës, të mbjellura në pronën e tyre. I dyshuari mashkull kosovar është intervistuar dhe sipas tij zjarri ka qenë aksidental dhe jo i qëllimshëm nga ana e tij. Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt”, sipas raportit. /Insajderi.com