118 raste të reja me COVID-19

118 raste të reja me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka raportuar për 118 raste të reja me coronavirus.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 157pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 2.968 raste, kurse numri i rasteve aktive është 2.632.

Rastet pozitive janë nga:komuna Prishtinë 48 raste, komuna Ferizaj 11 raste, komuna Fushë Kosovë 9 raste, komuna Drenas 7 raste, komuna Pejë 7 raste, komuna Mitrovicë 6 raste, komuna Prizren 4 raste, komuna Gjilan 4 raste, komuna Gjakovë 3 raste, komuna Podujevë 3 raste, komuna Viti 3 raste, me nga 2 raste komunat: Kaçanik, Skenderaj dhe Vushtrri dhe me nga 1 rast komunat: Han i Elezit, Kamenicë, Klinë, Kllokot, Lipjan, Obiliq dhe Suharekë.

IKShPK ka raportuar edhe për pesë viktima si rezultat i COVID-19 gjatë ditës së fundit.

Kjo edhe një tjetër ditë kur numri i të shëruarve tejkalon numrin e të infektuarve. /Insajderi.com/