12 të vdekur dhe 190 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Numri total i rasteve pozitive është 10.059 raste nga 40.184 persona të testuar, me gjithsej 315 raste të vdekjes të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese.

12 të vdekur dhe 190 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Të dhënat e 24 orëve të fundit të Instituti Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, tregojnë se ka pasur 12 vdekje dhe 190 raste të reja me COVID-19, njofton Insajderi.

Të dhënat dalin nga testimi i gjithsejtë 443 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren.

IKSHPK gjithashtu njofton se në 24 orët e fundit janë shëruar nga Coronavirusi 197 pacientë.

Komunat me më së shumti raste pozitivë janë Prishtina me 48 raste, Mitrovica me 24, Podujeva me 18, Gjakova me 14, Fushë Kosova me 13, Skenderaj me 10, Ferizaj me shtatë, Lipjani me shtatë ndërsa Peja e Vushtrria me nga gjashtë raste.

Ndërsa komunat tjera kanë pasur pesë e më pakë raste.

Numri total i rasteve pozitive është 10.059 raste nga 40.184 persona të testuar, me gjithsej 315 raste të vdekjes të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese./Insajderi.com

 

197 TË SHËRUAR DHE 190 RASTE ME COVID-19!

Gjatë 24 orëve të fundit,në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Saturday, August 8, 2020