12 viktima dhe 520 raste të reja me Coronavirus në Maqedoninë e Veriut

12 viktima dhe 520 raste të reja me Coronavirus në Maqedoninë e Veriut

Autoritetet shëndetësore në Maqedoninë e Veriut bëjnë të ditur se 12 persona kanë vdekur në 24 orët e fundit nga COVID-19, njofton Insajderi.

Gjatë kësaj periudhe janë regjistruar 520 raste të reja të infeksionit, nga 3 mijë e 23 mostra të testuara.

Ndërkohë, listës së të shëruarve nga Coronavirusi i janë shtuar edhe 372 persona./Insajderi.com