12 viktima dhe 557 raste të reja me Coronavirus në Shqipëri

12 viktima dhe 557 raste të reja me Coronavirus në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit 12 pacientë kanë vdekur si pasojë e infektimit me virusin COVID-19, transmeton Insajderi.

Gjatë kësaj periudhe kohore janë konfimuar 557 raste të reja të këtij infeksioni, nga një mijë e 948 testime të kryera.

Ndërkohë, janë shëruar edhe 368 persona duke e çuar numrin në 18 mijë e 849.

Raste aktive në Shqipëri janë 18 mijë e 523. /Insajderi.com