14 vjeçarja tenton të bë vetëvrasje – hidhet nga ura e lumit Drini i Bardhë në Prizren

14 vjeçarja tenton të bë vetëvrasje – hidhet nga ura e lumit Drini i Bardhë në Prizren

Një 14 vjeçare ka tentuar të bëjë vetëvrasje gjatë ditës së djeshme në Prizren, njofton Insajderi.

E mitura është hedhur nga ura e lumit “Drini i Bardhë” në fshatin Gjonaj të Prizrenit.

Rastin për Insajderin e ka bërë të ditur zëdhënësi i policisë për rajonin e Prizrenit, Shaban Osmanollaj, i cili tha se e mitura është nxjerrë me kohë dhe është dërguar për trajtim mjekësor në Spitalin e Prizrenit.

Ndërkaq, gjendja e saj është stabile dhe jashtë rrezikut për jetë.

Këtë ngjarje për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i policisë së Prizrenit, Shaban Osmanollaj.

“Rasti është cilësuar si ‘Vrasje në tentativë’, nuk dihet ende motivi që ka çuar drejt kësaj vepre. Viktima është në gjendje stabile – jashtë rrezikut për jetë”, ka thënë Osmanollaj. /Insajderi.com